Дата________
Гра « Морський бій»
Позакласний захід з інформатики 7,8 класів
Мета.
|
Дидактична: систематизувати вивчене з інформатики та математики.
Розвиваюча: розвивати логічне, самостійне, творче мислення учнів,
уміння аналізувати, робити висновки, сприяти розвитку системних знань.
Виховна: виховувати увагу, спостережливість, швидкість реакції, вміння вболівати
за команду, активність, винахідливість, кмітливість, доброзичливість,
виховувати науковий світогляд учнів; у процесі підготовки до гри формувати
навички самостійної роботи з літературою; привчати учнів до виступів перед
багато численною аудиторією.
|
Навчально-матеріальне забезпечення гри.
|
Секундомір, план-схема морського бою (у кожної команди
заготовка), конверти з питаннями.
|
Хід заходу
ведучий.
Добрий день! Усі ви добре знаєте гру «Морський бій» і вмієте грати в неї. Ось
сьогодні ми з вами зіграємо в неї разом.
ведучий
Але це не звичайний Морський бій. Ви
будете не просто стріляти по квадратах і намагатися потопити кораблі
суперників, а будете відповідати на запитання з інформатики та математики і за
правильну відповідь отримувати бали.
ведучий.
Ви бачите поле бою, розміром 7 × 7, в якому по вертикалі написані цифри від 1
до 7, а по горизонталі «АБВГДЕЄ»,.
Правила ведення
морського бою
1.
У грі беруть участь дві команди: Windows 10(7 клас), Windows 8(8 клас).
2.
Команди по черзі
роблять постріли. Право першого пострілу вирішує жеребкування. (зашифроване
слово пристрій введення інформації. Відповідь: сканер) 741536
3.
Поле бою
розміром 7×7 містить завдання які оцінюються кількістю 5, 4, 3, 2, 1.
4.
На полі розміщені: 1
- чотирипалубний корабель, 2 - трипалубні, 3 - двопалубні, 4 - однопалубні
кораблі.
5.
По горизонталі над
полем бою стоять букви «АБВГДЕЄ», а по вертикалі стоять цифри від 1 до 7, тому,
щоб зробити хід, команді потрібно чітко назвати номер квадрата поля бою
(наприклад: А 5; Б7; Д3 і т.д.).
6.
Зробивши постріл,
команда повинна відповісти на запитання що криється в цьому квадраті.(Додаток
1)
7.
У разі правильної
відповіді команда отримує максимально можливу кількість балів 2 бали, що
відповідає квадрату, та можливість зробити ще один постріл.
8.
Якщо команда не
дала правильної відповіді, то суперники мають право відповісти на
поставлене запитання. У разі правильної
відповіді вони отримують відповідну кількість
балів. Незалежно від того, якою є відповідь (правильною чи не
правильною) команда робить наступний постріл.
9.
Зробивши постріл
мимо корабля, команда відповідає на запитання з відповідного предмета, що
криється в цьому квадраті та, за правильну відповідь, отримує 1 бал.
10.
Гра закінчується
тоді, коли відкриті всі квадрати бою.
11.
Перемагає та
команда, яка отримує більшу кількість балів.
12.
Підбиває підсумки
гри журі.
Морський бій
1. Жеребкування.
Командам
пропонується розшифрувати слово .
Завдання: Пристрій введення інформації.
Відповідь: Сканер
2. Морський бій.
Команди мають на столах заготовки поля бою. За допомогою
мультимедійної презентації відтворюється поле бою. Після того, як команда
зробила постріл, ведучий відкриває відповідний квадратик, оголошує результат пострілу, і максимально можливу
кількість балів за правильну відповідь і зачитує запитання команді. Журі ведуть підрахунок балів кожної команди.
План – схема бою
А
|
Б
|
В
|
Г
|
Д
|
Е
|
Є
|
|
1
|
|||||||
2
|
|||||||
3
|
|||||||
4
|
|||||||
5
|
|||||||
6
|
|||||||
7
|
ведучий. Вибачите, що поле
бою вже зовсім порожнє і гра закінчується.
Підведення
підсумків
ведучий Просимо журі оголосити результати.
(Журі
оголошує про результати гри)
Вітання переможців.
(Підсумкове
слово вчителя.)
До побачення.
До нових зустрічей.
Команда _________________________
А
|
Б
|
В
|
Г
|
Д
|
Е
|
Є
|
|
1
|
|||||||
2
|
|||||||
3
|
|||||||
4
|
|||||||
5
|
|||||||
6
|
|||||||
7
|
Немає коментарів:
Дописати коментар