Блог вчителя інформатики Данилюка Сергія Петровича
середа, 18 листопада 2020 р.
пʼятниця, 6 листопада 2020 р.
понеділок, 19 березня 2018 р.
Веб 2.0
Тема огляд сервісів Веб 2.0. Веб-спільноти. Вікі- технології
Навчальна мета: навчити працювати із сайтами
та блогами різних видів,
орієнтуватися у їхній класифікації.
Розвиваюча мета: розвивати логічне мислення учнів, уважність, кмітливість.
Виховна мета: виховувати інтерес до роботи з блогами , бережливе
ставлення до комп’ютерної техніки.
Технічні засоби
навчання: комп’ютери Celeron 3,0, ОС Windows XP
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Базові поняття й терміни: редактор веб-сайтів, система керування вмістом сайту,
завантаження
файлів, реєстрація, сервіс Веб 2.0, веб-спільноти, хостинг.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
Організований
запуск учнів до кабінету „Інформатики та обчислювальної техніки” за дзвінком.
Учні займають робочі місця, готуються до роботи,вчитель перевіряє присутність учнів за списком, виявляє причини
відсутності. По команді вчителя учні включають комп’ютери.
ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь, навичок учнів.
Як створити повідомлення на
форумі(чаті)?
Що таке форум і чат?
Що таке гаджети?
Фронтальне
опитування
Наведіть приклади структури сайту.
ІІІ. Вивчення нового
матеріалу
Загальні поняття
1.
Веб-сторінки — це електронні документи, а це означає, що повинні існувати й певні
підходи до їх створення, засоби та інструменти.
2.
Можна виділити такі варіанти створення веб-сайтів:
3.
Під час
вивчення теми ми розглядатимемо саме автоматизоване створення веб-сайту.
4.
Для
того щоб сайт став доступним широкому колу відвідувачів, йому необхідно
призначити доменне ім’я і розмістити в мережі Інтернет. Розміщення сайту на сервері та подальше його адміністрування називають
хостингом. Наданням такої послуги займаються спеціальні організації.
Хостинг буває платним і безкоштовним.
5.
Можливість створювати веб-сторінки та організовувати форуми
й чати в автоматизованому режимі (крім власне розміщення сайту) часто надається
на серверах, що забезпечують хостинг. Наприклад, ucoz.ru, mylivepage.com.
Однією з найпростіших форм автоматизованого створення
веб-ресурсів є блоги (онлайнові щоденники), які дають змогу публікувати та
впорядковувати (зазвичай у хронологічному порядку) на веб-сторінках
різноманітні записи.
Під час автоматизованого створення веб-сайту неможливо
обій-тися без уявлень про Веб 2.0.
Сервіси Веб 2.0
Веб 2.0 (Web 2.0) — поняття, яким користуються для позначення ряду
технологій та послуг Інтернету. Окрім цього, цим поняттям описують зміну
сприйняття Інтернету користувачами.
Термін було запроваджено 2005 року американським видавцем
О’Рейлі (O’Reilly Media) для означення сукупності прогресивних тенденцій у
розвитку веб-технологій (на противагу технології Веб 1.0, яка показала свою
нежиттєдайність).
Термін «Веб 2.0» сьогодні означає не стільки сукупність
певних конкретних технологій, а швидше філософію подання інформації у веб-орієнтованому
середовищі та побудову інформаційних відношень.
Які риси сервісу Веб 2.0?
Веб 2.0 — це
платформа, до якої є вільний доступ, її структура універсальна та спрощена.
Учасники сервісу — співрозробники та
співавтори, тобто стороння регламентуюча (модераційна) сторона скасовується. Після поповнення бази даних стають доступними
кожному.
Дані організовуються не таксономічно (ієрархія рубрик), а
фолксономічно («хмара тегів»). Дані зберігаються не в каталогах чи
бібліотеках, а в АРІ-інтерфейсах.
Сайти не статичні, а динамічні. Представлені не
персональними сторінками, а блогами, динамічними сторінками.
Для сприйняття
контенту не потребується відвідування сайту, є можливість читати RSS-стрічки.
«Вільна» ліцензія
GNU FDL.
Підтримка
програмного забезпечення відбувається через відділ технічної підтримки.
. Спільний контент створюється кожним учасником.
Веб 2.0 можна також
охарактеризувати його складовими компонентами, тобто тими новими можливостями й
застосуваннями, що надають веб нового забарвлення: веб-сервіси, веб-синдикація,
mash-up (змішування), мітки (теги), «розумні (динамічні) помічники».
Приклади Веб 2.0 проектів
Вікіпедія —
вільна багатомовна енциклопедія.
GoogleEarth — google-карти.
Flickr — онлайн-фотоальбом.
Netvibes — персональний робочий стіл.
Digg.com — ресурс новин.
UcoZ — веб-хостинг.
Веб
хостинг UcoZ
Ucoz — це безкоштовний веб-хостинг із
вбудованою системою керування сайтом. Модулі UcoZ можуть використовуватися як у
єдиній зв’язці для створення повнофункціонального сайту, так і окремо,
наприклад, як блог-платформи, веб-форуми та ін.
Фактично UcoZ — це веб-сервіс, що працює за
принципами Веб 2.0 і дозволяє, в першу чергу, створювати сайти різного рівня
складності та досить сильно відрізняється від традиційних безкоштовних
хостингів.
Під час реєстрування користувачеві надається
можливість вибрати домен для свого проекту. В системі існують також і домени,
спеціально розраховані на українську аудиторію — name.ucoz.ua, name.at.ua.
Під час реєстрування кожен користувач отримує
400 Мб дискового обсягу. Дисковий обсяг постійно збільшується пропорційно до зростання
кількості відвідувачів сайту.
Основні можливості
Користувачу пропонується багато дизайнів на
вибір, які можна використати для побудови сайту.
Можливість створити власний дизайн (шаблон)
або переробити будь-який зі стандартних.
Доступ по FTP.
Безкоштовна технічна підтримка.
WYSIWYG online редактор.
Візуальний конструктор блоків.
Версія сайту для КПК.
Резервне копіювання.
Лайтбокс — рекламний щит.
Загальна авторизація — uID.
Модулі системи
Користувачі — керування списком користувачів
сайту.
Форум — створення та керування форумами.
Щоденник (блог) — створення та
керування блогом.
Фотоальбоми — створення фотоальбомів.
Гостьова книга — керування гостьовою книгою.
Каталог статей — керування статтями на сайті.
Міні-чат — модуль для маленьких повідомлень,
які можуть міс-тити смайлики.
Шаблони — модуль містить дизайни на будь-який
смак.
Новини сайту — модуль, що дозволяє
користувачеві слідкувати за оновленням сайту.
Інтернет-статистика — перегляд статистики
відвідувань сайту.
Каталог файлів — каталог файлів, які були
додані користувачами сайту.
Каталог лінків — список веб-адрес, які були
додані користувачами сайту.
Оголошення — створення дошки оголошень.
FAQ — список найчастіших запитань та
відповідей на них.
Опитування — опитування різного спрямування.
E-mail форми — організація зворотного зв’язку
з адміністрацією сайту.
Онлайн-ігри — модуль, у якому представлені
ігри різних напрямків — від стратегій донастільних ігор.
Інтернет-магазин — модуль системи, який є
оптимальним рішенням у галузі електронної торгівлі.
Технологія
створення сайту в системі UcoZ
В Інтернет-браузері відкриваємо сторінку
www.ucoz.ua. Натискаємо на кнопці Створити сайт. Потрапляємо на
реєстраційну форму користувача, яку заповнюємо, відповідно до запропонованих
запитань.
Наступний крок — натиснути на кнопці Реєстрація.
Після заповнення форми ви отримаєте
глобальний профіль у системі uNet, що дасть вам можливість створювати будь-яку
кількість сайтів у системі UcoZ.
Якщо всі дані введено правильно, ви
переходите до сторінки, яка вимагає підтвердження e-mail адреси (лист для
підтвердження вам надіслано на вашу поштову скриньку, яку ви вказали під час
реєстрації).
Підтвердивши e-mail адресу, ви переходите до
вікна, у якому потрібно ввести секретний реєстраційний код, зображений на картинці
поряд.
Наступний крок — заповнення
веб-топа користувача. Спочатку ви повинні встановити окремий пароль для
веб-топа, який знадоби-ться для додаткового захисту вашої інформації.
На наступному кроці
потрібно придумати та вписати адресу сайту, вибравши той хостинг, який
пропонує UcoZ.
До речі, він
налічує 18 імен і містить українські домени.
Усе, ваш сайт успішно створено,
про що й повідомить система.
ІV. ЗАСТОСУВАННЯ
ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК
Практичне завдання
Інструктаж із техніки безпеки.
Інструктивна картка
1. Зареєструватися в системі UcoZ.
2. На основі реєстраційних даних та наданих
можливостей створити власний сайт.
3. Дані, введені під час реєстрації,
необхідно запам’ятати (записати), адресу сайту повідомити вчителеві.
Прийом «Доміно»
Учням пропонують 12
незакінчених фраз. Самі закінчення написані на інших аркушах. Учням необхідно
дібрати правильні закінчення до цих фраз.
VI. ПІДБИТТЯ
ПІДСУМКІВ УРОКУ
Учитель оцінює роботу учнів.
VII. ДОМАШНЄ
ЗАВДАННЯ
Опрацювати конспект уроку та
відповідний розділ підручника.
понеділок, 27 березня 2017 р.
Microsoft Power Point
Створені
презентації можуть містити текст, фотознімки, діаграми, малюнки, комп’ютерну
анімацію процесів та явищ, звуковий супровід, авто фігури, діаграми тощо.
Цей посібник
допоможе вам навчитись користуватись програмою створення презентацій.
Презентація (від англ. «рrеsепtаtіоп» – подання,
вистава) – це набір картинок-слайдів на певну тему, які зберігаються у файлі
спеціального формату. На кожному слайді можна вміщувати довільну текстову,
графічну, відеоінформацію, анімацію, стереозвук, як синтезований, так і
записаний із мікрофона. Презентації легко створювати за допомогою програми MS PowerPoint.
Презентації можна демонструвати по-різному:
•
на кожному комп'ютері в комп'ютерному
класі,
•
на кіноекрані за допомогою
мультимедійного проектора,
•
на телеекрані великого формату.
За структурою
презентації поділяють на лінійні та розгалужені.
Microsoft Excel 2000
Посібник для початківця
Загальні відомості
Вікно програми
Microsoft Excel 2000 – табличний
процесор, програма для створення й обробки електронних таблиць. Ярлик Microsoft Excel 2000
має вигляд на мал.1.
Microsoft Excel
дозволяє працювати з таблицями в двох режимах:
¯ Обычный – найбільш
зручний для виконання більшості операцій.
¯ Разметка страниц – зручний для
остаточного форматування таблиці перед друкуванням. Межі поміж сторінками у
цьому режимі відображаються синіми пунктирними лініями. Межі таблиці – суцільною
синьою лінією, пересуваючи яку можна змінювати розмір таблиці.
Для переходу поміж режимами Обычный і Разметка страниц використовуються відповідні пункти у меню Вид.
Microsoft Access 2000
Посібник для початківця
Вступ
Система управління базами
даних Microsoft Access входить до складу пакета Microsoft Office. Вона дозволяє
розв’язувати широке коло завдань користувачів без програмування і доступна для
широкого кола непрофесійних користувачів персональних комп’ютерів.
Система управління базами даних (СУБД) Access
розроблена для експлуатації у комп’ютерних мережах у середовищі Windows.
Одна з основних переваг СУБД Ассеss полягає у тому,
що вона має прості та зручні засоби обробки кількох таблиць у одній базі даних.
Таблиця є основним об’єктом бази даних. У одній базі даних зберігається кілька
таблиць та засоби зв’язування таблиць.
У системі Acсess є різні способи управління даними, а
саме:
-
система меню;
-
панелі інструментів;
-
контекстивне меню;
-
укажчик миші;
-
комбінації клавіш.
СУБД Access має значну кількість спеціальних програм – “майстрів”. Є
майстер таблиць, майстер кнопок, майстер форм та ін. Майстри здійснюють діалог
з користувачем, у процесі якого визначаються дані, необхідні для розв’язування
відповідної задачі. Для зручності роботи кожен майстер має певні етапи (кроки).
Будь-який етап можна пропустити або звернутись до попередніх.
Формою видачі даних на екран користувач може управляти. Важливо правильно
конструювати форми, оскільки саме з ними працює користувач при введенні і
редагуванні записів бази даних. Крім того, форми можна використовувати для
збирання та виведення інформації.
понеділок, 12 грудня 2016 р.
Морський бій
Дата________
Гра « Морський бій»
Позакласний захід з інформатики 7,8 класів
Мета.
|
Дидактична: систематизувати вивчене з інформатики та математики.
Розвиваюча: розвивати логічне, самостійне, творче мислення учнів,
уміння аналізувати, робити висновки, сприяти розвитку системних знань.
Виховна: виховувати увагу, спостережливість, швидкість реакції, вміння вболівати
за команду, активність, винахідливість, кмітливість, доброзичливість,
виховувати науковий світогляд учнів; у процесі підготовки до гри формувати
навички самостійної роботи з літературою; привчати учнів до виступів перед
багато численною аудиторією.
|
Навчально-матеріальне забезпечення гри.
|
Секундомір, план-схема морського бою (у кожної команди
заготовка), конверти з питаннями.
|
Хід заходу
ведучий.
Добрий день! Усі ви добре знаєте гру «Морський бій» і вмієте грати в неї. Ось
сьогодні ми з вами зіграємо в неї разом.
ведучий
Але це не звичайний Морський бій. Ви
будете не просто стріляти по квадратах і намагатися потопити кораблі
суперників, а будете відповідати на запитання з інформатики та математики і за
правильну відповідь отримувати бали.
ведучий.
Ви бачите поле бою, розміром 7 × 7, в якому по вертикалі написані цифри від 1
до 7, а по горизонталі «АБВГДЕЄ»,.
Правила ведення
морського бою
1.
У грі беруть участь дві команди: Windows 10(7 клас), Windows 8(8 клас).
2.
Команди по черзі
роблять постріли. Право першого пострілу вирішує жеребкування. (зашифроване
слово пристрій введення інформації. Відповідь: сканер) 741536
3.
Поле бою
розміром 7×7 містить завдання які оцінюються кількістю 5, 4, 3, 2, 1.
4.
На полі розміщені: 1
- чотирипалубний корабель, 2 - трипалубні, 3 - двопалубні, 4 - однопалубні
кораблі.
5.
По горизонталі над
полем бою стоять букви «АБВГДЕЄ», а по вертикалі стоять цифри від 1 до 7, тому,
щоб зробити хід, команді потрібно чітко назвати номер квадрата поля бою
(наприклад: А 5; Б7; Д3 і т.д.).
6.
Зробивши постріл,
команда повинна відповісти на запитання що криється в цьому квадраті.(Додаток
1)
7.
У разі правильної
відповіді команда отримує максимально можливу кількість балів 2 бали, що
відповідає квадрату, та можливість зробити ще один постріл.
8.
Якщо команда не
дала правильної відповіді, то суперники мають право відповісти на
поставлене запитання. У разі правильної
відповіді вони отримують відповідну кількість
балів. Незалежно від того, якою є відповідь (правильною чи не
правильною) команда робить наступний постріл.
9.
Зробивши постріл
мимо корабля, команда відповідає на запитання з відповідного предмета, що
криється в цьому квадраті та, за правильну відповідь, отримує 1 бал.
10.
Гра закінчується
тоді, коли відкриті всі квадрати бою.
11.
Перемагає та
команда, яка отримує більшу кількість балів.
12.
Підбиває підсумки
гри журі.
Морський бій
1. Жеребкування.
Командам
пропонується розшифрувати слово .
Завдання: Пристрій введення інформації.
Відповідь: Сканер
2. Морський бій.
Команди мають на столах заготовки поля бою. За допомогою
мультимедійної презентації відтворюється поле бою. Після того, як команда
зробила постріл, ведучий відкриває відповідний квадратик, оголошує результат пострілу, і максимально можливу
кількість балів за правильну відповідь і зачитує запитання команді. Журі ведуть підрахунок балів кожної команди.
План – схема бою
А
|
Б
|
В
|
Г
|
Д
|
Е
|
Є
|
|
1
|
|||||||
2
|
|||||||
3
|
|||||||
4
|
|||||||
5
|
|||||||
6
|
|||||||
7
|
ведучий. Вибачите, що поле
бою вже зовсім порожнє і гра закінчується.
Підведення
підсумків
ведучий Просимо журі оголосити результати.
(Журі
оголошує про результати гри)
Вітання переможців.
(Підсумкове
слово вчителя.)
До побачення.
До нових зустрічей.
Команда _________________________
А
|
Б
|
В
|
Г
|
Д
|
Е
|
Є
|
|
1
|
|||||||
2
|
|||||||
3
|
|||||||
4
|
|||||||
5
|
|||||||
6
|
|||||||
7
|
Підписатися на:
Коментарі (Atom)